۱۳۹۸-۰۳-۱۷

اجتماع بزرگ «در سوگ پیر جماران» در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد

بمناسبت سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) اجتماع بزرگ «در سوگ پیر جماران» با حضور گسترده آحاد مردم ولایت مدار طبس در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

بمناسبت سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) اجتماع بزرگ «در سوگ پیر جماران» با حضور گسترده آحاد مردم ولایت مدار طبس در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم ابتدا آیات کلام الله وحی توسط آقای حسین زاده قاری برجسته کشوری اعزامی از آستان قدس رضوی تلاوت و سپس حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس ضمن تسلیت سالروز رحلت جانسوز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره) از حضور مردم در این مراسم و تقدیر و تشکر نمود.

وی شرط ایجاد محبوبیت در دل و جان مردم را ایمان به خدا و عمل صالح دانست و افزود حضرت امام خمینی(ره) با تمام وجود خدا را باور کرد و اسلام را از غربت و مظلومیت به عرصه جامعه منتقل نمود.

امام جمعه طبس اظهار داشت نتیجه انقلاب حضرت امام، الگوبرداری کشورهای اسلامی با عنوان جریان بیداری اسلامی در دنیای امروزه شده که علت این جنبش عظیم مردمی اخلاص در عمل امام خمینی(ره) بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی فرمود امام خمینی(ره) در اوج تنهایی با تکیه و ایمان به خدا مقابل آمریکای جنایتکار ایستاد و فرمود: «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند»

حجت الاسلام و المسلمین محمدی سپس به تبیین اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) پرداخت و ابراز داشت: حضرت امام، خدا را در تمام لحظات زندگی خود احساس می کرد.

وی باور به اسلام ناب محمدی را از دیگر اندیشه های امام خمینی(ره) برشمرد و تصریح کرد همه بیانات حضرت بر اساس آیات و احادیث اسلامی بود.

رئیس ستاد بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) توجه به محرومین و مستضعفین را یکی دیگر از اندیشه های حضرت امام دانست و افزود: حضرت امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را متعلق به مستضعفان می دانستند.

حجت الاسلام محمدی سازش ناپذیر بودن با آمریکای جنایتکار را از دیگر اندیشه های حضرت امام برشمرد و فرمود رابطه کشور ما با آمریکا رابطه مظلوم با ظالم است.

مرثیه سرایی و عزاداری کربلایی حسین داریوش در سوگ سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) پایان بخش مراسم بود.

شایان ذکر است پنج هزار نفر از شرکت کنندگان در مراسم بعد از نماز مغرب و عشاء بر سفره بابرکت حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) به صرف افطاری میهمان شدند.

«گزارش تصویری»

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود