۱۳۹۸-۰۳-۱۸

قطب فرهنگی استان خراسان جنوبی و شهر طبس، آقا حسین بن موسی الکاظم(ع) است.

نماز باشکوه عید سعید فطر با حضور گسترده میهمانان ضیافت الهی در صبح روز عید به امامت حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) اقامه گردید.

نماز باشکوه عید سعید فطر با حضور گسترده میهمانان ضیافت الهی در صبح روز عید به امامت حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) اقامه گردید.

بنا به گزارش روابط عمومي موسسه، در این مراسم معنوی امام جمعه طبس به همراه مسئولین فرهنگی و اجرایی شهرستان پس از قرائت زیارتنامه و ادای احترام به شهدای سرافراز مدفون در جوار حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، نماز عید سعید فطر را اقامه نمودند.

امام جمعه طبس در خطبه های نماز ضمن سفارش به تقوا، یادخدا و تبریک عید سعید فطر اظهار داشت: خداوند در روز عید سعید فطر همه گناهان بندگان خود را می بخشد.

وی اعمال انسانها در ماه مبارک رمضان را سرمایه های ماندگار دانست و افزود روز عید فطر روزی است که ما باید به سمت خدا برگردیم که سرافرازی انسان ها در بندگی خداوند است.

حجت الاسلام محمدی فرمود معیار قبولی طاعات و عبادات، بندگی خدا و همچنین آمرزش گناهان در ماه مبارک رمضان این است که آیا میل به انجام گناه در ما وجود دارد یا نه؟ زیرا یک عمل ناشایست یا یک بداخلاقی ممکن است اعمال و عبادات ما را نابود سازد.

امام جمعه طبس ضمن تشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و برنامه های قرآنی سطح شهر، از پوشش مناسب برنامه‌های آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در ایام ماه مبارک رمضان توسط صداوسیمای خراسان جنوبی تقدیر و تشکر نمود و افزود: طبس دارای استعداد‌های زیادی است و در راس این استعداد‌ها که باید تمام برنامه‌های فرهنگی ما تحت الشعاع آن باشد، قطب فرهنگی استان خراسان جنوبی و شهر طبس، آقا حسین بن موسی الکاظم(ع) است و هر برنامه‌ای که بر خلاف تفکر و ایده‌ی این امامزاده باشد باید خط بطلان باید بر آن کشیده شود و این امامزاده امروز باعث افتخار همه ماست.

ایشان در ادامه از برنامه های قرآنی بویژه برنامه «گلشن وحی»، بانیان و برگزارکنندگان مسابقات قرآنی و طرح حفظ آیت الکرسی که باعث هدایت نونهالان به سمت برنامه های قرآنی می‌شود تقدیر و تشکر نمودند.

شایان ذکر است جلسه ستاد نماز عید سعید فطر با حضور جمعی از مسئولین شهرستان در دفتر مدیریت حرم مطهر برگزار و 5 هزار مترمربع از صحن و سرای حضرت توسط خادمین آستان مبارک مفروش گردید.

«گزارش تصویری»

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود