۱۳۹۸-۰۳-۱۸

به همت موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی: ۴۰ محفل انس با قرآن در مساجد و روستاهای شهر طبس برگزار شد

موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی، در طول ماه مبارک رمضان، ۴۰ محفل انس با قرآن را با حضور عاشقان و دوستداران کلام وحی در شهرستان های طبس، کاشمر و سبزوار برگزار کرد.

موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی، در طول ماه مبارک رمضان، ۴۰ محفل انس با قرآن را با حضور عاشقان و دوستداران کلام وحی در شهرستان های طبس، کاشمر و سبزوار برگزار کرد.

مدیرعامل موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه محافل معنوی انس با قرآن همزمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء در مساجد روستاها و سطح شهر برگزار می‌شود، گفت: تاکنون ۳۰ محفل انس با قرآن با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسین زاده، سید حامد حسینی، جلیل حسین زاده، احسان محمدی، سید حجت ترحمی، صادق قربانی، احمد باقری، محمدرضا رضازاده و علی کدخدایی از قاریان ممتاز اعزامی آستان قدس رضوی و شهرستان طبس در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، مساجد شهر طبس و روستاهای موقوفه آستان قدس رضوی از جمله محمدآباد، جمز، بهشت‌آباد و... برگزار گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد رئوف سیدنژاد هدف از برگزاری این محافل معنوی را انس و الفت بیش‌تر مردم با آیات روح ‌بخش کلام وحی، نشر و ترویج فرهنگ تلاوت قرآن کریم همراه با حفظ، ترجمه و مفاهیم عنوان کرد و افزود: تاکنون بیش از ۱2 هزار نفر در این محافل معنوی شرکت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در طول ماه مبارک رمضان نیز ۱۰ محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته آستان قدس رضوی در فرهنگسرای امام رضا(ع) سبزوار و زیارتگاه شهید آیت‌الله مدرس(ره) کاشمر برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزش صوت، لحن و تجوید قرآن کریم همه روزه در ماه مبارک رمضان توسط قاریان برجسته آستان قدس رضوی گفت: در ماه مبارک رمضان سعي كرده‌ايم، برنامه‌هايي را با محوريت قرآن و آموزه‌هاي آن براي كودكان و نوجوانان از جمله کلاس آموزشی، محفل کودکانه در قالب شعر و قصه گویی، آيات و احاديث، نقاشي و كاردستي براي كودكان و مسابقه حفظ آیت الکرسی تدارك ببينيم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود