۱۳۹۶-۰۲-۲۴

انتخابات لیله القدر نظام اسلامی

انتخابات لیله القدر نظام اسلامی
مقام معظم رهبری
انتشارات انقلاب اسلامی
گزیده کتاب
بعضی از ایام زندگی انسان، این خصوصیت را دارد که سرنوشت بخش عمده ای از زندگی را یا بخشی از زندگی را در آن، انسان تعیین می کند. اگر بخواهیم تشبیه کنیم، مثل لیله القدر که هر سال، لیله القدر برای انسان سرنوشت ساز است. هنگام انتخابات هم برای یک ملت، برای یک دوره ای، برای برهه ای سرنوشت ساز است. لذا این لحظه را من شخصا قدر می دانم و توصیه به ملت عزیزمان هم می کنم که قدر بدانند.       مقام معظم رهبری
برپایی نظام جمهوری اسلامی و مشارکت مردم در تمامی برنامه ها و تصمیم گیری های اساسی آن، بر تمامی تصورات و برداشت های نادرست از اسلام و حکومت اسلامی، خط بطلان کشید.
انتخابات پی در پی و سالانه، مشارکت مردمی فعال و با حد نصاب بالا و چشمگیر و اعتماد رو به تزاید مردم و مسوولان و حضور فعال سلایق مختلف سیاسی و فرهنگی در جمع برگزیدگان از نکات برجسته و قابل تأمل در این موضوع است.
تجربه ی این نظام نوین نشان داد که استفاده ی حداکثری از مشارکت مردمی، رعایت اصل حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش، رعایت حق اساسی انتخاب شدن و انتخاب نمودن در چارچوب نظام جمهوری اسلامی امکان پذیر است و تعالی بخش خواهد بود.
این کتاب، گردآوری بخش مبسوطی از بیانات و نظرات مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای است که مطالعه آن خصوصاً به اهالی سیاست ونخبگان جامعه، بسیار توصیه می شود.
علاقمندان به مطالعه کتاب فوق می توانند به فرهنگسرای حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) مراجعه فرمایند.
 
فایل های ضمیمه

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود