۱۳۹۸-۰۲-۰۳

جشن میلاد حضرت مهدی موعود(عج) در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد

بمناسبت میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج)، مراسم جشن و سرور در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار گردید.

بمناسبت میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج)، مراسم جشن و سرور در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در آیین ویژه نیمه شعبان که با حضور گسترده زائران و مجاوران پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در شب پانزدهم شعبان المعظم انجام شد، ابتدا گروه سرود میقات الرضا به همسرایی پرداخته و سپس حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت ولی عصر(ع) با اشاره به حدیث «افضل العباد انتظار الفرج» افزود بهترین عمل از دیدگاه رسول خدا(ص) انتظار فرج حضرت امام زمان(عج) است.

وی تصریح کرد انتظار فرج به معنای نشستن و منتظر بودن نیست بلکه اقدام و تلاش در زمینه سازی ظهور حضرت است.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمدی بیان کرد یکی از وظیفه های منتظران این است که معرفت خود را به اندازه ای بالا ببرند که حضور امام زمان(عج) را در زندگی خود احساس کنند.

ایشان با اشاره به واقعه شکست آمریکا در صحرای طبس افزود این واقعه یکی از امدادهای غیبی خدا و امام زمان(عج) بود.

در ادامه حاج صادق قاضی زاده به مدیحه سرایی و مولودی خوانی پرداخت و از شرکت کنندگان در مراسم بابرپایی ایستگاه های توزیع شربت پذیرایی شد.

برپایی ایستگاه کبوترانه با فعالیت های نقاشی و قصه گویی، برگزاری کارگاه های قرآن و نهج البلاغه با موضوع «مهدویت» و مسابقه فرهنگی «عصر غیبت» از دیگر برنامه های این محفل معنوی بود.

لازم به ذکر است طبق یک سنت دیرینه، مردم طبس و به ویژه طبسی های مقیم دیگر شهرستان ها با گرد آمدن بر سر مزار اموات خویش و با برپایی چراغ برات یاد آن عزیزان از دست رفته را گرامی داشته و جهت آمرزش آنان از خداوند متعال طلب مغفرت نمودند.

«گزارش تصویری»

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود