۱۳۹۸-۰۴-۱۵

حجت الاسلام محمدی در خطبه های نماز جمعه: آستان مبارک قلب فرهنگی منطقه است

بمناسبت دهه نورانی کرامت، آئین عبادی سیاسی نماز جمعه طبس تحت عنوان «آفتاب هدایت» در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار گردید.

بمناسبت دهه نورانی کرامت، آئین عبادی سیاسی نماز جمعه طبس تحت عنوان «آفتاب هدایت» در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار گردید.

    بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم باشکوه که در روز جمعه مورخ 14/4/98 با حضور جمع کثیری از زائرین و امت ولایتمدار طبس انجام شد، حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس ضمن تبریک دهه نورانی کرامت، میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) تا ولادت حضرت امام رضا(ع) و دعوت مردم به تقوای الهی، اظهار داشت: حقیقت تقوا از نظر حضرت امیرالمومنین علی(ع) پرهیز از گناهان است و انسان باید همواره مراقب اعمال و رفتار خود باشند.

وی درباره وظایف والدین در تربیت فرزند فرمود پدر و مادر فقط والدین جسم فرزندان نیستند بلکه وظیفه دارند که روح آنها را نیز پرورش دهند.

امام جمعه طبس با اشاره به اینکه اگر تربیت فرزند به درستی انجام نشود والدین وظیفه شرعی خود را انجام نداده اند افزود فرزندان نزد پدر و مادر حقوقی دارند که یکی از این وظایف انتخاب نام نیک برای آنها است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: هر امامزاده ای قلب و قطب آن شهر است، امروزه عظمت شهر طبس به آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) است که برنامه های خوب فرهنگی با محور معرفتی و دینی در مناسبت های مختلف برگزار می کند و به قلب فرهنگی منطقه تبدیل شده است که جا دارد از مدیرعامل و کارکنان این موسسه تقدیر و تشکر کنیم.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع عوامل حج تمتع تصریح کرد حجاج ایرانی هرکدام یک سفیر از جمهوری اسلامی هستند و باید با رفتار و گفتار خود ملیت ایرانی را بلند آوازه کنند.

تشریح برنامه های دهه کرامت در آستان مبارک توسط سخنران پیش از خطبه ها، حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد مدیرعامل موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی از جمله سایر برنامه ها بود.


«گزارش تصویری»

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود