۱۳۹۸-۰۷-۰۹
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید

تحصیل 665 نوآموز و محصل در مراکز آموزشی موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، 665 نوآموز و محصل در مراکز آموزشی موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی مشغول علم آموزی شدند.

مدیرعامل موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی در گفتگو با آستان نیوز گفت:‌ در سال تحصیلی جدید 665 نوآموز درمهدالرضاهای وابسته به این موسسه در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس، زیارتگاه شهید مدرس(ره) کاشمر، مجموعه فرهنگی خواجه ربیع مشهد مقدس، فرهنگسرای حضرت امام رضا(ع) سبزوار، شهرهای قاین، بشرویه، درح، ارسک و روستای محمدآباد طبس آموزه‌های دینی و علوم قرآنی را فرا می‌گیرند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدجواد رئوف سیدنژاد از ثبت نام 184‌‌ نوآموز در مهدالرضا طبس خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جاری، 80 نوآموز در مهدالرضا زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) کاشمر، 100 نوآموز در مجموعه فرهنگی خواجه ربیع مشهد مقدس، 100 نوآموز در فرهنگسرای حضرت امام رضا(ع) سبزوار، 67 نوآموز در شهر قاین، 52 نوآموز در شهر بشرویه و 37 نوآموز در شهر درح، 23 نوآموز در شهر ارسک و 22 نوآموز در روستای محمدآباد طبس مشغول به تحصیل شدند.

وی با اشاره به اینکه در راستای تبدیل شدن آرامگاه خواجه ربیع به عنوان یک مرکز فرهنگی در حاشیه شهر مشهد افزود: امسال برای نخستین بار کلاس‌های مهدالرضا در این مرکز دایر شده است و در سال تحصیلی جاری حدود ۱۰۰ نوآموز از خدمات آموزشی این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی ادامه داد: برای دومین سال متوالی بنا به درخواست مردم شهر درح، در سال تحصیلی جاری کلاس‌های مهدالرضا در این شهر به صورت رایگان برگزار می‌شود که نوآموزان در آن مشغول به  تحصیل شدند.

حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد تربیت دینی کودکان و ترویج فرهنگ صحیح خوانی قرآن کریم را از مهم‌ترین رسالت‌های مراکز مهدالرضا این موسسه عنوان کرد و افزود: نوآموزان در این دوره‌های آموزشی، آموزه‌های قرآنی و آیات و احادیث کاربردی را به روش‌های جدید آموزشی در قالب قصه، شعر، بازی، نقاشی، ایماء و اشاره و کاردستی زیر نظر مربیان آموزش دیده با استفاده از تکنولوژی روز و به کارگیری از روش‌های متنوع آموزشی در فضایی شاد و متنوع فرا می‌گیرند و با لحن تجویدی و قرآنی آشنا می‌شوند.

وی با تاکید براینکه مراکز مهدالرضا موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی،  از لحاظ کمی و کیفی جزء موسسات برتر آموزشی آستان قدس رضوی است، اظهار داشت: این موسسه از سال ۱۳۸۰ در راستای نشر فرهنگ غنی قرآن کریم، تعالیم اهل بیت(ع) و پیشرفت تحصیلی نوآموزان در سایه قرآن و عترت در مسیر شکوفایی و توسعه این امر مهم قدم گذاشت که تاکنون در پرتو فعالیت‌‌های قرآنی این موسسه بیش از 8 هزار نوآموز در شهرهای طبس، کاشمر، قاین، بشرویه، درح و ارسک از خدمات و آموزش‌های ارائه شده در مراکز مهدالرضا(ع) بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به ثبت نام 160 محصل در دبستان دخترانه شکوفه‌های رضوی طی سال تحصیلی جاری تصریح کرد: این دبستان دارای کادر آموزشی مجرب، امکانات نوین آموزشی از جمله تجهیز کلاس‌ها به سیستم رایانه و تخته هوشمند، اینترنت پرسرعت، سیستم سرمایشی و گرمایشی اسپیلت، میز و صندلی مناسب، کتابخانه، آزمایشگاه، نمازخانه و کلاس‌های هنری و پرورشی است و در طول سال برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی و... برای کودکان برگزار می‌کند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود