در ایام سوگواری دهه آخر صفر

ویژه برنامه عزاداری رحلت پیامبر اعظم(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در آستان مبارک برگزار شد.

۱۳۹۸/۰۸/۰۷

همزمان با فرارسیدن سالروز رحلت پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)، ویژه برنامه سخنرانی و عزاداری در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار گردید.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم که در شب و شامگاه رحلت حضرت ختمی مرتبت(ص) و شهادت کریم اهل بیت(ع) پس از اقامه نماز مغرب و عشاء انجام شد، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسینی یزدی سخنران حرم مطهر رضوی ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری دهه آخر صفر با اشاره به جایگاه والای محبت اظهار داشت: خداوند متعال مبنای همه دنیا را بر اساس دین‌مداری بنا نموده است.

وی افزود: بر اساس روایات و احادیث، دین انسان ها غیر از محبت و کینه نیست و پایه اجتماع بزرگ اربعین حسینی محبت مردم به حضرت امام حسین(ع) است.

سخنران حرم مطهر رضوی تصریح کرد: اعمال انسان ها در روز قیامت بر مبنای محبت آنها به اهل بیت(ع) سنجیده می‌شود و همواره این محبت بوسیله ایجاد شبهه مورد هجوم وسوسه های شیطانی قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی یزدی اظهار داشت: اگر عبادتی در جایگاه محبت قرار گیرد ارزشمند است، در غیر این صورت در پیشگاه خداوند متعال هیچگونه ارزشی ندارد.

وی شرط ورود به دین تشیع را محبت دانست و تصریح کرد: باید قدر این محبتی که در دل ما نسبت به ائمه معصومین(ع) و این امامزادگان لازم التعظیم وجود دارد را دانست زیرا در روز قیامت این محبت ما به اهل بیت(ع) است که می‌تواند ما را از عذاب جهنم نجات دهد.

مرثیه سرایی، نوحه خوانی و قرائت زیارت حضرت رسول(ص) از بعید توسط مداحان اهل بیت(ع) همراه با مراسم سینه‌زنی عزاداران از جمله سایر برنامه ها بود.

شایان ذکر است به همین مناسبت عزاداران هیآت مذهبی روستاهای شیرآباد، همت‌آباد و دولت‌آباد مسیرهای 6 کیلومتری را طی طریق نموده و با عرض تسلیت به فرزند موسی بن جعفر(ع) ارادت قلبی خود را به خاندان امامت و ولایت نشان دادند.

منبع:
برچسب ها:
پیوست:
افزودن نظرات:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید