در روز شهادت حضرت امام رضا(ع)

اجتماع باشکوه رضویون درآستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار شد.

۱۳۹۸/۰۸/۰۸

همزمان با سالروز شهادت ولی نعمتمان حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، اجتماع باشکوه رضویون با حضور گسترده زائران، مجاوران، هیآت مذهبی شهر و روستاهای همجوار، پایگاه های مقاومت بسیج و کاروان های پیاده از روستاها و محلات شهر در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومي موسسه، در این ویژه برنامه ابتدا زیارت حضرت امام رضا(ع) توسط حسین باقری مداح و ذاکر اهل بیت(ع) قرائت و سپس حضرت حجت ‌الاسلام و المسلمین حسینی یزدی از سخنرانان حرم‌مطهر حضرت امام رضا(ع) به نقش مهم امامزادگان در زندگی انسان‌ها پرداخت و افزود: در محضر این امامزادگان دعا کنید و از پیشگاه خداوند متعال بخواهید زیرا دعا هیچگاه تباه نمی‌شود؛ یا مستجاب می‌شود یا اجر و مزد آن در روز قیامت به انسان عنایت می‌شود.

وی درباره نحوه دعاکردن اظهار داشت: برای یکدیگر دعا کنید زیرا خداوند کریم است و به شما نیز بیشتر عنایت می‌کند و بهترین دعایی که میتوانیم داشته باشیم عاقبت بخیری است که آخرت ما را تضمین می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی یزدی با اشاره به روایت حضرت امام صادق(ع) اظهار داشت: باید طوری عمل کنیم که زینت معصومین(ع) باشیم نه خار چشمان آنها، کسی که عشق و محبت حضرت امام رضا(ع) در دلش وجود دارد هر خطا و اشتباهی را انجام نمی‌دهد.

خطیب حرم‌مطهر رضوی منبع گناهان را زبان دانست و تصریح کرد: از زبان 182 گناه سرمی‌زند که چهل گناه آن کبیره است که بسیاری از انسان‌ها دینشان را بوسیله زبان نابود می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی یزدی اولین قدم برای تغییر و تحول را کنترل زبان دانست و خاطر نشان کرد اگر بتوانیم جلوی زبان خود را بگیریم خداوند متعال دریچه های لطف و عرفان خود را بروی ما  باز می کند و اگر بخواهیم آبرویمان در نزد مردم حفظ شود باید مراقب آبروی دیگران باشیم.

در خاتمه کربلایی حسین داریوش ذاکر اهل بیت(ع) با مرثیه سرایی و نوحه خوانی در مدح و منقبت حضرت ثامن الحجج(ع) حاضرین را به فیض رساند.

شایان ذکر است این ویژه برنامه از شبکه استانی خاوران بصورت زنده پخش گردید و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر پایان بخش برنامه بود.

ضمنا از 5.000 زائر و مجاور در این اجتماع در ورودی‌های آستان مبارک با شیر داغ پذیرایی بعمل آمد.

برپایی ایستگاه «مشاوره وقف» بمناسبت دهه وقف از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بود.

لازم به توضیح است عزاداران هیآت مذهبی روستاهای الله‌آباد، جمز و محمدآباد قبل از آغاز مراسم در صحن و سرای حضرت به عزاداری پرداختند.

منبع:
برچسب ها:
پیوست:
افزودن نظرات:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید