۱۳۹۸-۰۸-۱۸
همزمان با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

اجتماع عظیم خادمین آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

همزمان با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در آستانه شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) اجتماع عظیم خادمین آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس با حضور امام جمعه طبس، مدیرعامل موسسه و خدام حرم مطهر در رواق حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این اجتماع پس از تلاوت آیات نورانی قرآن کریم، پخش سرود جمهوری اسلامی و قرائت صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع)، حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس به تبیین ارزش خدمتگزاری به اهل‌بیت(ع) پرداخت و افزود: اخلاق و کردار خدمتگزاران این درگاه باید ناشی از کرامت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) باشد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد مدیرعامل موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی ضمن گرامیداشت سیزدهم آبان‌ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، ایام شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج)، اظهار داشت: زحمات ارزشمند خادمین آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) بر کسی پوشیده نیست و در درگاه این خاندان بدون اجر و مزد نخواهد ماند.

مدیرعامل موسسه به جایگاه والای خدمتگزاران این بارگاه اشاره و خاطر نشان کرد: اهل بیت(ع) عنایات ویژه ای به خادمین خودشان دارند و در روز قیامت این فعالیت ها دستگیر آنها خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای خدمتگزاری به اهل بیت(ع) نباید منتی بر کسی داشته و همیشه باید شکرگزار خداوند متعال برای این نعمت بزرگ باشیم.

مدیرعامل موسسه با اشاره به شکر عملی خدمتگزاری اهل بیت(ع) خاطر نشان کرد: ما تنها در حرم نباید خادمی کنیم بلکه در جامعه، اخلاق و کردار ما باید اخلاق و کردار خادمی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد به رهنمودهای تولیت معزز به خدام اشاره و با استناد به حدیث شریف حضرت امام جعفرصادق(ع) افزود: کار خوب از همه خوب است ولی از منتسبین به اهل بیت(ع) خوبتر و کار بد از همه بد است اما از خدمتگزاران اهل بیت(ع) بدتر.

وی نشاط در انجام وظیفه را لازمه خدمتگزاری دانست و ابراز داشت: در زمان خدمتگزاری تمام حواسمان باید به نیازهای زائران در چهارچوب ضوابط و قوانین باشد.

جلسه پرسش و پاسخ و مرثیه‎‌سرایی مداح و ذاکر اهل‌بیت(ع) پایان بخش این محفل معنوی بود.

لازم به ذکر است تمامی خدام حرم‌مطهر بر سفره بابرکت حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) میهمان شدند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید