۱۳۹۸-۰۸-۱۹
برپایی آیین‌های عزاداری شهادت امام حسن عسکری (ع) در حرم حضرت حسین‌بن ‌موسی‌الکاظم(ع)

در شب و روز شهادت امام حسن عسكری(ع)‌، عاشقان امامت و ولایت با حضور در حرم حضرت حسین‌بن‌ موسی‌الکاظم(ع) با برپایی مراسم سینه‌زنی و نوحه‌خوانی به سوگ نشستند.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در شب شهادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، امام حسن عسکری(ع) خیل عظیمی از عزاداران و شیفتگان اهل بیت(ع) به حرم حضرت حسین‌بن ‌موسی‌الکاظم(ع) مشرف شدند و بعد از زیارت ایشان و اقامه نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی(ره) این آستان مقدس تجمع کرده و در سوگ شهادت امام حسن(ع) اشک ماتم ریختند و این مصیبت بزرگ را به برادر گرامی امام رضا(ع) تسلیت گفتند.
این عزاداران همراه با مرثیه‌سرایی جلال ابراهیمی از مداحان اهل بیت(ع) به سوگواری و سینه‌زنی پرداخته و مراتب ارادت خویش را به ساحت مقدس امام حسن عسکری(ع) به نمایش گذاشتند.
در این مراسم حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد نظری‌فرد‌، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج طبس د‌ر مورد ابعاد شخصیتی و سیره الهی سیاسی حضرت امام حسن عسکری(ع) سخنرانی کرد.
همچنین مراسم عزاداری روز شهادت امام یازدهم همراه با مرثیه‌سرایی صادق قاضی‌زاده‌، حسین داریوش و مجتبی مرادی از مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) و قرائت زیارت امین‌الله با حضور زائران در رواق امام خمینی(ره)  حرم حضرت حسین‌بن‌ موسی‌الکاظم(ع) برگزار شد.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید