در ایام دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی

کرسی تلاوت های مجلسی قرآن کریم در حرم‌مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

۱۳۹۸/۱۱/۲۱

بمناسبت گرامیداشت دهه فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، کرسی تلاوت های مجلسی قرآن کریم در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار گردید.

       بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم معنوی که با همکاری مجمع قرآنیان، ادارات تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه و صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس با حضور جمع کثیری از عاشقان کلام وحی و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در شب یکشنبه مورخ 1398/11/19 انجام شد، حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام‌جمعه طبس با استناد به بیانیه گام دوم به هفت دستاورد، ظرفیت و ماموریت انقلاب اسلامی اشاره و افزود: افزایش روح معنوی در جامعه یکی از ماموریت‌های مهم است که این محافل و مجالس می‌تواند تجلی دهنده این امر باشد.

امام جمعه طبس ابراز داشت: اگر قرآن در دل و جان انسان زنده باشد تاثیر بسزایی در زندگی دنیوی و اخروی او دارد لذا می بایست تلاوت روزانه قرآن را ترک نکنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی با استناد به آیه دو سوره مبارکه انفال «اَلّذینَ اِذا ذُکِرَ اللهُ وَجِلَت قُلوبُهُم وَ اِذا تُلِیَت عَلَیهِم ءایتُهُ زادَتهُم ایماناً» اظهار داشت: یکی از نشانه ها و خصوصیّات مومنان انس با قرآن است و نشانه‌ى قرآن، یک نشانه‌ى پرافتخار است که دوری از گناه یکی از نتایج آن است.

در ادامه حسین‌نژاد و روح ا... لسان قاریان ممتاز اعزامی از آستان قدس رضوی و حجت السلام و المسلمین رجبی حافظ کل قرآن کریم و نفر اول سی و دومین مسابقات بین‌المللی حفظ قرآن کریم با قرائت دلنشین آیاتی چند از کلام الله مجید حاضرین را به فیض رساندند.

لازم بذکر است در پایان، از چهره های برتر قرآنی شهرستان و نهادهای برگزار کننده تجلیل و کارگاه تخصصی حفظ همراه با ارائه شیوه ها، اصول و راهکارهای حفظ قرآن کریم با حضور حجت الاسلام و المسلمین رجبی برگزار گردید.

منبع:
برچسب ها:
پیوست:
افزودن نظرات:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید