۱۳۹۹-۰۲-۲۴
همزمان با اولین شب زمزمه‌های عاشقانه

مراسم احياء شب قدر نوزدهم ماه مبارک رمضان با رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد.

همزمان با فرارسيدن اولین شب از لیالی پرفضیلت قدر، مردم مومن و ولایتمدار طبس با رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در صحن و سرای حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) زمزمه‌های عاشقانه و شب زنده‌داري خود را برگزار نمودند.

     بنا به گزارش روابط عمومي موسسه، در اين مراسم معنوی که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که می‌فرمایند: «با دعا و توسل به ائمه و رسول خدا(ص) مشکلات برطرف می‌شود» برگزار شد ابتدا آیات نورانی کلام وحی نوسط قاری برجسته کشوری سیدحامد حسینی تلاوت و سپس ادعیه توسل و جوشن‌كبير توسط ذاکران اهل بيت(ع) قرائت و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس به ایراد سخنرانی پیرامون این شب عزیز پرداخت.

وی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت مولی الموحدین و تشکر از عوامل برگزاری این مراسم معنوی، حقیقت شب‌های قدر را حضرت امام علی(ع) دانست و افزود: این امام همام در شب شهادت خود، شیعیان را به نظم و تقوا سفارش نموده است.

امام جمعه طبس تقوای الهی را ترس از خشم و غضب خداوند دانست و تصریح کرد: آدم با تقوا و خداترس در زندگی بصورت مداوم مراقب اعمال و کردار خود است و خدا را ناظر بر تمام رفتار خود می‌داند.

وی ضمن توصیه و سفارش مردم به تقوای الهی ابراز داشت: انسان باتقوا مواظب است آلودگی به دلش راه پیدا نکند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی دین مبین اسلام را دین منظمی برشمرد و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان نمادی از نظم در اسلام است که اگر انسان ها در زندگی خود نظم را رعایت کنند کمتر دچار مشکل و آسیب می‌شوند.

خطیب شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با استناد به آیات و روایات، نماز را نشانه مسلمان بودن انسان‌ها دانست و افزود: نماز جلوه شکر ما در برابر نعمت های خداوند است همانطور که خداوند در سوره مبارکه کوثر به پیامبر خود میفرماید: برای شکر نعمت‌ها، نماز را اقامه کنید.

در پايان مراسم معنوی قرآن به سر توسط حجت الاسلام و المسلمین محمدی انجام و حاج رضا آتش‌فراز با مرثیه‌سرایی و مداحی حاضرین را به فیض رساند.

شایان ذکر است در این برنامه تمامی پروتکل‌های بهداشتی رعایت و تمامی شرکت کنندگان با ماسک و دستکش و با رعایت فاصله اجتماعی در برنامه شرکت نمودند و این برنامه بصورت زنده از شبکه‌های بین‌المللی «سحر»، سراسری «شما» و «آموزش» و استانی «خاوران» بصورت زنده پخش گردید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید