۱۳۹۹-۰۲-۲۷
همزمان با شب شهادت حضرت امام علی(ع)

دومین شب قدر با شکوه خاصی در جوار بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

همزمان با شب شهادت حضرت امام علی(ع)، دومین شب با فضیلت قدر، مراسم احیاء و شب زنده داری با حضور جمع کثیری از مردم ولایتمدار شهرستان، در جوار بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم معنوی که با حضور دلدادگان امام اول شیعیان از اولین ساعات شب آغاز گردید، ابتدا آیات کلام ا... مجید توسط سیدحامد حسینی قاری بین‌المللی اعزامی از آستان قدس رضوی و ادعیه کمیل و جوشن‌کبیر توسط مداحان اهل‌بیت(ع) قرائت و‌ سپس حضرت حجت الاسلام و المسلمین صاف از اساتید حوزه علمیه به ایراد ابعاد شخصیت عظیم حضرت امیرالمومنین(ع) پرداخت.

وی با استناد به آیات کلام وحی اظهار داشت: خداوند کمال مطلق است و طبیعتاً خلیفه و جانشین خدا بر روی زمین هم باید کامل باشد و فلسفه وجودی انسان ها نیز همین کمال است.

حجت الاسلام و المسلمین صاف خاطر نشان کرد: برای طی کردن راه سعادت دو راه وجود دارد یکی اینکه انسان کامل را بشناسیم و دنباله روی او باشیم و دوم اینکه به آیات قرآن کریم و احادیث و روایات مراجعه نماییم.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: علت اینکه حضرت امام علی(ع) را میزان می‌نامند این است که حضرت یک انسان به تمام معنا کامل است و در روز قیامت اعمال و کردار همه انسان ها را با شخصیت کامل می سنجند.

وی در ادامه تواضع، کسب و کار حلال، پاک بودن ذات، اخلاق نیکو، انفاق کردن اضافه مال، عدم اضافه‌گویی، در امان بودن مردم از او و عمل به سنت پیامبر و اهل بیت(ع) را هشت نشانه از انسان کامل یاد کرد که امیر مومنان(ع) در نهج‌البلاغه به آن اشاره نموده‌اند.

آیین معنوی قرآن به سر توسط حجت الاسلام و المسلمین صاف انجام شد و مرثیه سرایی و عزاداری مولای متقیان(ع) در شب شهادت آن امام همام توسط مداح و ذاکر اهل بیت(ع) حاج محمدصادق قاضی زاده پایان بخش این محفل معنوی بود.

شایان ذکر است در این مراسم تمامی پروتکل‌های بهداشتی رعایت و تمامی شرکت کنندگان با ماسک و دستکش و با رعایت فاصله اجتماعی در برنامه شرکت نمودند و این برنامه بصورت زنده از شبکه‌های بین‌المللی «سحر»، سراسری «شما» و «آموزش» و استانی «خاوران» پخش گردید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید