۱۳۹۹-۰۲-۲۹
همزمان با بیست و سومین شب ماه مبارک رمضان

ویژه برنامه احیای سومین شب قدر در آستان برادر گرامی حضرت امام رضا(ع) برگزار شد.

همزمان با بیست و سومین شب ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه احیای شب با فضیلت قدر همراه با  شب زنده داری و با حضور جمع کثیری از عاشقان الهی، در جوار بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار گردید.

          به گزارش روابط عمومی موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی، در این مراسم که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در صحن و سرای آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد ابتدا آیات کلام ا... مجید توسط آقای محمدی قاری بین‌المللی اعزامی از آستان قدس رضوی و مناجات حضرت امیر(ع) در مسجد کوفه و دعای جوشن‌کبیر توسط مداحان اهل‌بیت(ع) قرائت و‌ سپس حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد مدیرعامل موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی به ایراد سخنانی پیرامون عظمت این شب عزیز پرداخته و افزود: خداوند عزو جل بسیار توبه پذیر است و استغفار گروهی بسیار پسندیده تر از استغفار فردی است زیرا در این حالت مشکل جامعه برطرف می شود.

وی در ادامه  به روایتی از حضرت امام حسن مجتبی(ع) اشاره نموده که راه حل سه سوال متفاوت پیرامون فقر، عدم وجود فرزند و نارضایتی از کسب و کار را «توبه» ذکر نمود.

این کارشناس دینی با تاکید بر روایت قدسی پروردگار خطاب به حضرت داود(ع) که فرمود: «به بندگانم بگو: خدا منتظر شماست»، شب قدر را بهترین شب برای استغفار دانست و اظهار داشت: انسان تنها در حضور خداوند باید به گناهانش اعتراف کند زیرا خدایی که برای برگشت بندگان گنهکارش شوق دارد، حتما توبه او را قبول می‌کند.

در ادامه آیین معنوی قرآن به سر توسط حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد انجام شد و مرثیه‌سرایی و عزاداری توسط مداح و ذاکر اهل بیت(ع) کربلایی حسین داریوش طبسی فضای محفل را سرشار از معنویت نمود.

شایان ذکر است در این مراسم ضمن رعایت تمامی توصیه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، تمامی شرکت‌کنندگان با ماسک و دستکش در برنامه شرکت نمودند و در ورودی‌های به صحن آستان مبارک علاوه بر توزیع آب معدنی، ضدعفونی های لازم نیز صورت پذیرفت.

ضمناً این برنامه بصورت زنده از شبکه‌های سراسری «شما» و استانی «خاوران» پخش گردید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید