همزمان با دهه نورانی کرامت
همایش «سفیران نجابت، رهپویان بانوی کرامت» در سالن همایش میقات الرضا برگزار شد
۱۳۹۹-۰۴-۰۸

همزمان با دهه نورانی کرامت، همایش «سفیران نجابت، رهپویان بانوی کرامت» با همکاری ناحیه مقاومت بسیج طبس در تالار همایش میقات الرضا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه، در این ویژه برنامه که با قرائت آیات کلام وحی و عرض خوش‌آمد جناب سرهنگ خبازی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس آغاز گردید، حجت الاسلام و المسلمین سید هادی طباطبایی استاد حوزه علمیه قم به بیان فضائل و کرامات حضرت علی بن موسی الرضا(ع) پرداخت و بیان کرد: ماه ذی القعده، ماه امام رضا(ع) است. در ابتدای آن میلاد خواهر گرامیشان، 11 ذی القعده میلاد خودشان و در آخر شهادت حضرت جواد الائمه(ع) می‌باشد.

وی اظهار داشت: در ادعیه و زیارات از خاندان پیامبر(ص) بعنوان نجیب زادگان یاد شده و لغت نجیب به معنای کریم و سخی ترجمه گشته است.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی در ادامه افزود: نجابت برای انسان و حیوان به کار برده می‌شود که در انسان اخلاق کریمانه‌اش نجابت او را نشان می‌دهد.

استاد حوزه علمیه قم خانواده را اولین پایگاه موثر در نجابت فرزندان دانست و با تاکید بر انتخاب درست همسر از خانواده با تقوی و اهل جهاد، نقش مادر را در تربیت نسل انسان‌ها بسیار پر رنگ برشمرد.

ایشان در پایان تقوا را احساس حضور همیشگی در محضر پروردگاردانست و خاطر نشان کرد: هرگونه تلاش در جهت غضب و رویارویی با دشمن، جهاد در راه خداوند متعال است.

افزودن دیگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید