در شب شهادت حضرت امام محمد باقر(ع)

مراسم عزاداری آن امام همام و گرامیداشت حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد در آستان مبارک برگزار شد.

۱۳۹۹/۰۵/۰۷

ویژه برنامه شهادت حضرت امام محمد باقر(ع) و مراسم گرامیداشت یاد و خاطره حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد مدیرعامل فقید موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی با حضور امام جمعه، جمعی از مسئولین، مردم ولایتمدار و بیوت عزادار در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه، در این مراسم که بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء انجام شد، پس از تلاوت آیات نورانی کلام وحی توسط علی کدخدایی قاری برجسته شهرستان، حجت الاسلام و المسلمین صاف شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت و رحلت غمبار حضرت حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد را تسلیت گفت.

حجت الاسلام والمسلمین صاف اظهار داشت: برای رسیدن به چرایی خلقت انسان و دنیا باید بدانیم ماهیت و حقیقت دنیا چیست؟ و نقش انسان و خداوند در این دنیا چیست؟

وی با استناد به آیه «یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا هَلْ أَدُلُّکمْ عَلی تِجارَةٍ تُنْجِیکمْ مِنْ عَذابٍ أَلِیمٍ» افزود: این آیه ماهیت دنیا را تجارت بیان می‌کند و نشان دهنده آن است که دنیا تجارتکده و انسان تاجر است.

وی در ادامه اظهار داشت: ایمان به خدا و رسولش و مجاهدت در راه حق را باید تجارت کنید و خداوند بزرگ با شما معامله پر منفعتی خواهد داشت.

این کارشناس دینی اذعان داشت: وفای به عهد، صداقت در کلام، عدالت در امور و خوش خلقی با اهل خود چهار محصولی است که باید به همراه داشته باشید که این صفات در حجت الاسلام و المسلمین رئوف سیدنژاد بسیار بارز بود.

استاد حوزه علمیه در پایان خاطر نشان کرد: هر کدام از بندگان خداوند که در این تجارت موفق شوند خداوند به سه طریق به آنها پاداش می دهد اول اینکه دینشان را کامل میکند دوم گناهانشان را می بخشد و سوم در حالی خدایشان را ملاقات می کنند که خداوند از آنها راضی باشد.

مرثیه‌سرایی حاج رضا آتش فراز در مدح و منقبت حضرت امام محمد باقر(ع) پایان بخش این محفل معنوی بود.

شایان ذکر است این مراسم به طور کامل از صفحه اینستاگرامی میقات الرضا به صورت زنده پخش گردید.

منبع:
برچسب ها:
پیوست:
افزودن نظرات:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید