ویژه برنامه شهادت حضرت امام سجاد(ع) و یادمان درگذشتگان زلزله سال 1357 طبس در آستان مبارک برگزار شد.

۱۳۹۹/۰۶/۲۵

ویژه برنامه شب و شام شهادت حضرت امام سجاد(ع) و سالروز زلزله غم‌انگیز سال 1357 طبس در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه، در این برنامه حجت الاسلام و المسلمین محمدی مدیر حوزه علمیه حضرت امام جعفر صادق(ع) ضمن تسلیت شهادت حضرت امام سجاد(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان زلزله طبس، به بیان ویژگی های روز قیامت پرداخت و افزود: یکی از اسامی روز قیامت یوم الحسرۀ است که بنا به آیات قرآن کریم روزی است که همه مردم چه خوب و چه بد حسرت می خورند، خوبان به این دلیل که کم برداشت کردند و بَدکاران هم حسرت می خورند که کاش بهتر زندگی می کردند.

وی مهمترین هدف قیام حضرت امام حسین(ع) را امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار داشت: بنا به آیات سوره توبه دو خصلت مهم انسان های مومن امر به معروف و نهی از منکر است و همچنین دو خصوصیت انسان های منافق ترک این واجب فراموش شده است.

مدیر حوزه علمیه حضرت امام جعفر صادق(ع) در ادامه ابراز داشت: در روز عاشورا جرات و جسارت به انجام گناه باعث شد که یزیدیان این جنایات را انجام دهند و سر مبارک نوه پیامبر اعظم(ص) را بر سر نیزه کنند و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری امر به معروف و تذکر لسانی یک وظیفه همگانی است.

خطیب مراسم خاطر نشان کرد: در زمان حضرت امام حسین(ع) جای معروف و منکر عوض شده بود و حضرت امام سجاد(ع) با دعا و توسل، عامل وحدت شیعیان شدند و همدلی و آگاهی را در بین مسلمانان ایجاد نموده و راه را از بیراهه برای همه مردم تاریخ مشخص کردند.

مرثیه‌سرایی کربلایی حسن باقری و برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته استان و شهرستان در شام شهادت حضرت امام سجاد(ع) از دیگر برنامه های این محافل معنوی بود.

منبع:
برچسب ها:
پیوست:
افزودن نظرات:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید