همزمان با میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار
ویژه برنامه «زینت پدر» در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد
۱۳۹۹-۱۰-۰۴

همزمان با میلاد بانوی صبر و استقامت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، ویژه برنامه «زینت پدر» در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی موسسه در این برنامه که با تلاوت آیات کلام الهی آغاز گردید حجت الاسلام و المسلمین صاف ضمن تبریک میلاد بزرگ بانوی اسلام و مظهر شجاعت و جسارت حضرت زینب کبری(س) افزود: حضرت زینب(س) ویژگی هایی دارد که در زمان و بیان نمی گنجد این شخصیت عظیم چکیده و عصاره 4 تن از بزرگترین و خاص ترین انسان‌های روی زمین است و همان گونه که حضرت خدیجه(س) عقیله قریش بود ایشان عقیله بنی هاشم بود و همانطور که حضرت زهرای مرضیه(س) عالمه بدون معلم بود حضرت زینب(س) نیز عالمه بدون معلم بود.

ایشان در ادامه ابراز داشت: عقیله بنی هاشم شجاعت در سخنوری را از حضرت امام علی(ع) و صبر و عبادت را از وجود نازنین پیامبر اکرم(ص) به ارث برده است و ماجرای کربلا خود سندی بر قدرت بی نظیر صبوری این بزرگوار است.

حجت الاسلام و المسلمین صاف با اشاره به آیه شریفه قرآن کریم اذعان داشت: کسانی که استقامت ورزیدند ملائک بر آنها نازل خواهند شد و نه ترسی دارند و نه خوفی دارند و بشارت می دهد به بهشت و جنتی که به آنها وعده داده شده است. 

این کارشناس دینی در پایان با استناد به حدیثی از رسول خدا(ص) نشانه مومن صبر و شکیبایی و رضایت به قضای الهی است، همه مردم را به صبر و پرورش ایمان و باور درست دعوت نمود.

پخش صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع)، بیانات مقام معظم رهبری با موضوع حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، تجلیل از زحمات خادمان سلامت با حضور خادمین حامل پرچم حرم مطهر رضوی در بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی(ره) و اهدای نبات متبرک و مدیحه سرایی کربلایی حسین داریوش از دیگر بخش‌های این برنامه تولیدی بود.

لازم بذکر است این برنامه از طریق صفحه اینستاگرامی میقات الرضا و سایر صفحات خبری شهرستان طبس بصورت همزمان پخش گردید.

افزودن دیگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید