همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)
ویژه برنامه ام ابیها و مراسم گرامیداشت حماسه نهم دیماه در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد
۱۳۹۹-۱۰-۰۹

همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به روایت 75 روز، ویژه برنامه ام ابیها و مراسم گرامیداشت حماسه نهم دی‌ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت  در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی موسسه؛ در این برنامه که با تلاوت آیات کلام الهی آغاز گردید، حجت الاسلام و المسلمین دکتر زنجانی طبسی امام جمعه موقت طبس ضمن تسلیت ایام شهادت بانوی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)، با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد: «فتنه مثل یک مه غلیظ فضا را نامشخص می کند و همانطور که برای حرکت در فضای مه‌آلود به چراغ مه شکن نیاز است برای تشخیص حق از باطل در فتنه ها به بصیرت نیاز داریم.»

ایشان در ادامه ابراز داشت: حماسه نهم دی‌ماه سال 1388 ابعاد و عناصر متفاوتی دارد و برترین آنها باورهای دینی مردم، عشق به مذهب و اهل بیت(علیهم السلام)، اقتدار، محبوبیت و نفوذ رهبرمعظم انقلاب، بصیرت مردم و اقدام به موقع آنها است که غیرت دینی آنها را به رخ تمام جهانیان کشاند.

حجت الاسلام و المسلمین زنجانی طبسی اذعان داشت: از دیگر ویژگی‌های حماسه نهم دی‌ماه می‌توان به عکس العمل سریع و به موقع و خودجوش مردم، فراگیری در همه اقشار، حضور آشکار نسل سوم انقلاب در صحنه، شعارهای سیاسی و معنادار و بازتاب گسترده داخلی و خارجی این حرکت اشاره کرد.

در ادامه امام جمعه موقت طبس آثار و پیامدهای روز بصیرت را نمایش ظرفیت انقلاب اسلامی، ترمیم و مدیریت آسیب های وارده، آشکارشدن پیوند جریان فتنه با خارج، درهم ریختن باورها و برآوردهای جریان فتنه،تقویت باور به وجود جنگ نرم،آشکار شدن چهره حقیقی برخی از نخبگان کشور، نمایان شدن کار گسترده غربی ها، شکست تئوری‌های غرب و توجه ویژه به اتفاقات ایران بیان کرد.

خطیب مراسم سپس ویژگی‌های شخصیتی سردار دلها را شجاعت، داشتن روحیه شهادت طلبی، ولایتمداری، سرعت عمل بالا و بموقع، اخلاص، خدا محوری دانست و افزود سردار حاج قاسم سلیمانی فردی فرا مرزی بود که توانست تمام منطقه را از شر داعش پاکسازی نماید.

ایشان در پایان با استناد به حدیث قدسی «لَوْلاكَ لَما خَلَقْتُ الْأَفْلاكَ، وَ لَوْلا عَلِىٌّ لَما خَلَقْتُكَ، وَ لَوْلا فاطِمَةُ لَما خَلَقْتُكُما» عظمت و بزرگی وجود حضرت فاطمه زهرا(س) را تبیین و ایشان را برترین بانوی جهان اسلام دانست.

قرائت مجلسی قرآن کریم توسط آقایان محمدرضا رضازاده و علی کدخدایی از قاریان برجسته استانی از دیگر برنامه های مراسم بود.

لازم بذکر است این برنامه از طریق صفحه اینستاگرامی میقات الرضا و طبسیا و شبکه شاد ویژه دانش آموزان بصورت زنده پخش گردید.

افزودن دیگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید