همزمان با اولین سالگرد سردار دلها
ویژه برنامه مراسم گرامیداشت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در جوار بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد
۱۳۹۹-۱۰-۱۴

همزمان با فرا رسیدن اولین سردار دلها، ویژه برنامه گرامیداشت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش و چهلمین روز شهادت دانشمند شهید محسن فخری‌زاده در بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه؛ در این برنامه که با تلاوت آیات کلام ا.. مجید آغاز گردید حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، به بیان ارزش و مقام والای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری افزود: «سردار سلیمانی یک مکتب بسیار زیبا و پرمعنایی است که جا دارد همه سخنرانان و قلم به دستان و هنرپیشگان و همه کسانی که اهل این گونه مسائل هستند این موضوع را تبیین کنند زیرا چنین مکتبی برای جامعه و سمت و سویی که قرار است پیموده شود بسیار موثر است.»

امام جمعه طبس در ادامه اظهار داشت: این شهید والامقام به خاطر نبوغ نظامی که داشت توانست در سه عرصه «دفاع مقدس»، «امنیت مرزهای شرق کشور» و «نابودی داعش» به خوبی بدرخشد و الگوی مقاومت در جهان اسلام شود.

وی امنیت حال منطقه شرق کشور را حاصل تدبیر، صلابت و تسلط کامل سردار سلیمانی بر مسائل نظامی دانست و افزود: شکست داعش و نجات کشور سوریه از بحران عرصه فرامرزی و فراملی فعالیت ایشان بود که مایه عزت و سربلندی برای تشیع و کشور شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی تصریح کرد: نبوغ بالای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در عرصه نظامی گری در صحنه های مختلف ملی و فرا ملی، بصیرت بالا، ولایت پذیری و اهل معنا و معنویت بودن از ویژگی های شخصیتی سردار دلها بود که وی را به عنوان یک مکتب نو در ذهن‌ها ماندگار کرده است.

خطیب برنامه از توصیه های عرفانی شهید حاج قاسم سلیمانی به سحرخیزی و تهجد شبانه مخصوصا اقامه نماز شب و احترام به پدر و مادر که مایه رشد و بالندگی انسان میشود اشاره و همه مردم را به اندیشیدن و ترسیم همه خصلت های این شهید والامقام دعوت نمود.

اجرای کروه سرود میقات الرضا، دکلمه خوانی دانش‌آموز دبستان شکوفه‌های رضوی، پخش کلیپ بیانات مقام معظم رهبری پیرامون شهید سلیمانی و مرثیه‌سرایی کربلایی حسین داریوش از دیگر برنامه های این محفل معنوی بود.

لازم بذکر است این برنامه توسط صدا و سیمای شبکه خاوران بصورت تولیدی ضبط و از طریق صفحه اینستاگرامی میقات الرضا، طبسیا و شبکه شاد بصورت زنده پوشش داده شد . قرار است در روز یکشنبه مورخ 1399/10/14 از ساعت 11:55 از شبکه استانی پخش گردد.

افزودن دیگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید