بمناسبت ارتحال عمار انقلاب
ویژه برنامه گرامیداشت عالم انقلابی آیت ا... مصباح یزدی و چهلمین روز شهادت دانشمند شهید فخری زاده در آستان مبارک برگزار شد
۱۳۹۹-۱۰-۲۱

بمناسبت ارتحال عمار انقلاب و مطهری زمان ویژه برنامه گرامیداشت حضرت آیت ا... مصباح یزدی و چهلمین روز شهادت دانشمند شهید محسن فخری زاده در جوار بارگاه منور حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه؛ در این برنامه که با تلاوت آیات کلام ا... مجید آغاز گردید حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس ضمن تسلیت ارتحال علامه مصباح یزدی و چهلمین روز شهادت دانشمند شهید محسن فخری زاده افزود: عالمان دینی مرزبانان دفاع از عقاید مردم اند و همانطور که یک کشور به مرزبانان جغرافیایی نیاز دارد به مرزبانان عقیدتی نیز نیازمند است.

وی با اشاره به رشادت ها و از خودگذشتگی های شهید علامه مطهری که در طول دوران خدمت خود یک مرزبان واقعی از عقیده مردم در مقابل مارکسیسم و تهاجم بیگانگان بود، ابراز داشت: علم حمایت از دین در دست علما است و علامه مصباح یزدی در این مسیر از تمام توان و آبروی خود هزینه نمود تا خدشه‌ای به اعتقادات مردم وارد نگردد.

امام جمعه طبس با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری «اگر در قرن و عصر حاضر شهید مطهری و علامه طباطبایی را نداریم علامه مصباح یزدی جای این دو علمای بزرگوار را پر کرده است.» خاطر نشان کرد: اگر یک مومن فقیه و عالم از دنیا برود یک شکاف و یک رخنه در اسلام ایجاد می‌شود که هیچ چیز نمی‌تواند جای آن را پر کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی جایگاه و رتبه برتر کشور را مدیون دانشمندانی همچون شهید محسن فخری زاده دانست که با گمنامی، قدرت کشور را در زمینه هسته‌ای به رخ دنیا کشاند.

قرائت دعای روحبخش کمیل و مرثیه سرایی توسط کربلایی محمد سرمدیان مداح و ذاکر اهل بیت(ع) پایان بخش این برنامه معنوی بود.

شایان ذکر است این برنامه بصورت زنده از صفحه اینستاگرامی میقات الرضا و صفحات خبری شهرستان پخش گردید.

افزودن دیگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید