در آستانه سال نو
ویژه برنامه آیین تحویل سال 1400 در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد
۱۴۰۰-۰۱-۰۷

ویژه برنامه تحویل سال جدید در میقات الرضا حرم مطهر برادر گرامی حضرت امام رضا(ع) با حضور جمعی از مسئولین و خادمین آستان مبارک و مردم ولایتمدار طبس برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه؛ در این مراسم که با تلاوت آیات کلام الله مجید آغاز گردید حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و حلول سال جدید، خوشبختی را هدف زندگی انسان دانست و عنوان داشت: هر انسان عاقلی به دنبال خوشبختی بوده و تمام کار و تلاش او برای بدست آوردن این مهم است.

خطیب مراسم افزود: خوشبختی واقعی این است که انسان بتواند به بهشت برسد و تنها راه رسیدن به سعادت پیروی از فرمان خداوند متعال است.

وی با استناد به حدیث شریف پیامبر اکرم(ص) «الجَنّةُ لَها ثَمانِيَةُ أبوابٍ··· فَمَن أرادَ الدُّخولَ في هذِهِ الأبوابِ الثَّمانِيَةِ فَلْيَتَمسَّكْ بأرْبَعِ خِصالٍ و هِيَ: الصَّدَقةُ ، و السَّخاءُ ، و حُسنُ الخُلقِ ، و كَفُّ الأذى عن عِبادِ اللّه» افزود: بهشت را هشت دروازه است، هر كه بخواهد از اين هشت دروازه وارد شود بايد به چهار خصلت چنگ بزند: صدقه دادن، بخشندگى، خوش خويى و نیازردن بندگان خدا.

امام جمعه طبس تصریح کرد: تا در این دنیا زندگی می‌کنیم باید کلید درب‌های بهشت را فراهم کنیم زیرا آخرت مجالی برای این کار نداریم.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی در ادامه اذعان داشت: نیازردن بندگان خدا همان حق الناس است و اگر در روز قیامت انسان‌ها به اندازه کوه‌ها عبادت داشته باشند ولی حق الناس را ادا نکنند عباداتشان بهره ای ندارد.

پخش بیانات مقام معظم رهبری از گلدسته های حرم مطهر، اجرای گروه همسرایان میقات الرضا و مدیحه‌سرایی کربلایی محمد سرمدیان از دیگر برنامه های این محفل معنوی بود.

افزودن دیگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید