در اولین شب از بهار طبیعت
ویژه برنامه سخنرانی و مدیحه سرایی در آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد
۱۴۰۰-۰۱-۰۷

در اولین شب از بهار طبیعت ویژه برنامه سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزینانی همراه با مدیحه‌سرایی مداح و ذاکر اهل بیت(ع) در آستان مبارک حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.

بنا به گزارش روابط عمومی موسسه؛ حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزینانی از اساتید برجسته جامعه المصطفی العالمیه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سال جدید، تفاوت انسان موحد و غیر موحد را در نوع نگاه آنها به زندگی بیان کرد.

خطیب مراسم با اشاره به آیه شریفه «يَعْلَمُونَ ظَاهِرًا مِنَ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَهُمْ عَنِ الْآخِرَةِ هُمْ غَافِلُونَ» اظهار داشت: بهره برداری از ساحت مقدس امامزادگان نیاز به اصول دارد و قطعاً نظام توحیدی طراحی این اصول را به بهترین نحو انجام داده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزینانی خاطر نشان کرد: انسان با نگاه غیر توحیدی به ظواهر امر توجه می‌کند ولی انسان موحد معنویت را می بیند و در این مسیر به خدا می رسد.

وی در ادامه با استناد به کلام زیبای حضرت امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه «وَ قَوِّمْنِی بِالْبَذْلِ وَ الِاقْتِصَادِ" ابراز داشت: بذل  و بخشش و اقتصاد دو نکته مهم برای قوام زندگی در نظام توحیدی است و میانه روی در امور را بهترین معنای اقتصاد دانست.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزینانی در ادامه اذعان داشت: در نظام توحیدی صدقه دادن جریان رزق و روزی را باز می‌کند و پاداش کسی که به دیگران قرض می دهد بسیار زیاد است زیرا این امر عزت نفس انسان را بیشتر می کند.

افزودن دیگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید