همزمان با ایام تعطیلات نوروز
اولین نماز جمعه سال 1400 در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.
۱۴۰۰-۰۱-۰۷

اولین نماز عبادی سیاسی جمعه سال 1400 در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برادر گرامی حضرت امام رضا(ع) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه؛ در این مراسم که با تلاوت آیات کلام الله مجید آغاز گردید حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس ضمن تبریک عید مهدوی، اظهار داشت: حقیقت تقوا این است که انسان آنچه که از واجبات دینی نمی داند یاد بگیرد و به آنچه می داند عمل کند.
خطیب جمعه با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص) «برترین اعمال امت من، انتظار فرج است.» اذعان داشت: مسئله مهدویت موضوعی است که تمام ادیان آسمانی وعده‌اش را داده اند که روزی یک منجی می‌آید و جهان را از ظلم و بی عدالتی نجات داده و عدالت را در جامعه گسترش می دهد و دین خدا که همان دین اسلام است را در سراسر کره زمین می گستراند.
امام جمعه طبس ابراز داشت: در نگاه مقام معظم رهبری معنای انتظار تلاش، کوشش و پایداری در راه حق و تحقق بخشیدن زمینه ظهور حضرت حجت(عج) است زیرا شناخت درست حجت خدا از وظایف یک شیعه در قبال امام زمان(عج) خود می باشد.
وی افزود: امام زمان(عج) واسطه فیض خدا و ایمنی انسان‌ها بر روی زمین هستند و پروردگار عالم خلقت جهان و رفع بلا را به برکت این وجود نازنین گره زده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی بیان کرد: سال 1400 توسط رهبر عزیز انقلاب سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گذاری شده است که نقشه راه یکساله کشور را ترسیم و سیاست ها را تبیین می‌کند و جهت تحقق این شعار تسهیل بروکراسی اداری، نظارت بر حسن اجرا، برخورد با قاچاق کالا، ایجاد صنایع تبدیلی و پرهیز از خام فروشی ها اقدامات ضروری است که باید صورت پذیرد.
ایشان در ادامه افزود: انتخابات نقطه اقتدار نظام، مظهر وحدت و انسجام ملی، مایه آرامش مردم و یکی از اساسی ترین اموری است که در سال جاری ملت ایران باید با مشارکت حداکثری و با انتخاب کاندیداهای اخلاق مدار، امانت دار، قانون  مدار، اصلح، مومن و متعهد، مدیر، مردمی و دردآشنا به انجام برسانند.

افزودن دیگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید