در آغازین روزهای سال جدید
ویژه برنامه اختتامیه اردوی سیاحتی زیارتی خواهران طلبه جامعه المصطفی العالمیه در میقات الرضا برگزار شد.
۱۴۰۰-۰۱-۰۸

ویژه برنامه اختتامیه اردوی سه روزه سیاحتی زیارتی خواهران طلبه جامعه المصطفی العالمیه  در تالار همایش‌های میقات الرضا برگزار شد.
بنا به گزارش روابط عمومی موسسه؛ حجت الاسلام و المسلمین عطاران طوسی مدیر موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، بهترین و بالاترین مدال افتخار را مدالی دانست که منقش به نام خداوند متعال باشد.
خطیب مراسم با اشاره به کلام حضرت امام علی(ع) «إِلَهِي كَفَى بِي عِزّاً أَنْ أَكُونَ لَكَ عَبْداً، وَ كَفَى بِي فَخْراً أَنْ تَكُونَ لِي رَبّاً، أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ فَاجْعَلْنِي كَمَا تُحِبُّ» اظهار داشت: تنها چیزی که برای انسان باقی می ماند، سخن و عملی است که رنگ خداوند بگیرد. به مقداری که بندگی خدا کنیم، خدای متعال بنده ها و خلقت و مخلوقات را مسخر ما می گرداند.
وی افزود: ماه شعبان بهترین فرصت برای بندگی خداوند است و ما باید راه و رسم بندگی را در مناجات و نیایش های اهل بیت(ع) پیدا کنیم. مناجات شعبانیه، دعای ابوحمزه ثمالی و ادعیه های سه ماه شریف رجب، شعبان و رمضان راز و نیازهایی است که اهل بیت(ع) با ادبیاتی بسیار زیبا خدا را صدا زدند و با خدا صحبت کردند و راه به ما آموختند.
ایشان با اشاره به فرازی زیبا از مناجات شعبانیه «خدایا من را از کسانی قرار بده که دائم الذکر هستند» بیان کرد:
دائم الذکر یعنی هر جا هر کاری را فقط و فقط به خاطر خداوند انجام دهید و ثمرات بی پایان آن را ببینید.
حجت الاسلام والمسلمین عطاران طوسی با استناد به کلام زیبای حضرت امام حسن مجتبی(ع) «مَن عَبَدَ اللّه عَبَّدَ اللّه لَهُ کلَّ شَیءٍ» «هر کس خدا را بندگی کند، خداوند همه چیز را بنده او گرداند» اذعان داشت:
مفهوم واقعی بندگی این است که بندگی خدا در دل و جان شما رسوخ کند، امروز شما از دیروزتان متفاوت باشد و بر میزان بندگی تان رو به روز افزوده شود.
در پایان کربلایی حسین داریوش با مدیحه‌سرایی مدعوین و حاضرین در محفل را به فیض رساند.

افزودن دیگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید