همزمان با روز طبیعت
آیین عبادی سیاسی اقامه نماز جمعه در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد.
۱۴۰۰-۰۱-۱۴

همزمان با روز طبیعت، دومین نماز عبادی سیاسی و وحدت بخش جمعه سال ۱۴۰۰ در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برادر گرامی حضرت امام رضا(ع) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه؛ در این مراسم که با تلاوت آیات کلام الله مجید آغاز گردید حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه طبس، اظهار داشت: تقوا مایه شرافت انسان است.
خطیب جمعه افزود: انسان با تقوا در دنیا عزیز و دوست داشتنی است زیرا هیچ موقع خیانت نمی‌کند و انسانی که خیانت نکند محبوب مردم است و در قیامت خدا، انبیاء و اولیاء الهی با عظمت به او می نگرند و در بین اهل محشر جایگاه رفیعی دارد.
امام جمعه طبس با اشاره به میلاد منجی عالم بشریت ابراز داشت: ارتباط بین ما و امام زمان(عج) باید دو طرفه باشد. ما درماندگی ها و گرفتاری هایمان را به ایشان ابراز داشته و تقاضای مدد می کنیم و در مقابل باید با شناخت مولایمان مسیر رسیدن به تعالی زندگی را تشخیص دهیم.
وی افزود: چهار نوع شناخت نسبت به امام زمان(عج) وجود دارد: شناخت شناسنامه ای، فضایل و مناقب امام زمان(عج)، کرامات حضرت و باور به وجود امام بعنوان قطب وحدت جامعه و تبعیت از ایشان
وی دلیل غیبت امام زمان(عج) را عدم وجود زمینه پذیرش امام توسط مردم دانست.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی در خطبه دوم خاطر نشان کرد: 13 فروردین روز طبیعت نامگذاری شده تا نظاره گر خلقت خداوند باشیم و هدف از آن رسیدن ما به خدا و شگفتی های اوست.
 ایشان با اشاره به روز سلامتی اذعان داشت: باید شکرگزار دو نعمت عظیم «سلامتی و امنیت» در جامعه باشیم که جز در سایه خون شهدا به این دو مهم نمی رسیدیم.
خطیب مراسم با اشاره به سخنان نوروزی مقام معظم رهبری «راه حل مشکلات قوی شدن است امروز در دنیایی که مستکبرین زور میگویند، تنها راه نجات قوی شدن است که این منطق قرآن است.» افزود: تقویت نظامی، سیاسی، اقتصادی، علمی، دین و ایمان و باور ها، پایبندی به اصول و مبانی انقلاب، وحدت و انسجام ملی، شناخت نقشه ها و توطئه های دشمن مولفه های تقویت نظام است.
وی در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو ابراز داشت: دولت کارآمد، پرکار، بانشاط مردمی و خدمت رسان، درد آشنای با مردم، شایسته سالار، معتقد به امام و رهبری، دشمن شناس و فساد ستیز میتواند مشکلات و معضلات جامعه را حل کند و مردم باید این معیارها را برای انتخاب مدنظر داشته باشند.

افزودن دیگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید